Spirulīnas pulveris vai spirulīnas tabletes, ko izvēlēties?
Runājot par ēdienu, protams, pirmais ir garša. Svaiga spirulīna ir bez izteiktas smaržas un garšas, kas ir kompliments aļģei. Spirulīnas pulverim ir izteikta dīķa garša, pievienojot to augļu smūtijam, spirulinas pulveris nomāks visas pārējās garšas. Svaigu spirulīnu var pievienot rīta ūdens glāzei vai pat saldajam ēdienam, tā dzēriena\ēdiena garšu neizmainīs, tikai piedos brīnišķīgu koši zaļu krāsu un palielinās tā uzturvērtību.
Spirulīna ir superfood, bet kas notiek ar vitamīniem un antioksidantiem tos apstrādājot ar karstu gaisu, kā tas notiek spirulinas pulvera un spirulinas tablešu gadījumā? Vai zināji, ka to daudzums ievērojami samazinās? Lūk, neliels ieskats pētījumos:
- Žāvējot, kopējā antioksidantu aktivitāte var samazināties līdz pat 87%, atkarībā no žāvēšanas veida un temperatūras.
- Žāvējot, izzūd 10% β_karotīns, un vēl 50% β-karotīna izzūd glabājot kaltētu spirulīnu slēgtā traukā nākamajās 45 dienās.
- 30% ogļhidrātu noārdās jau žāvējot tikai 40°C, proteīni (olbaltumvielas) ir mazliet izturīgāki, bet pie 70°C noārdījušies ir arī 20% proteīnu.
Tabletes vai kapsulas? 90% tablešu nav norādīts spirulīnas saturs vai otrais komponents - apjoma palielinātājs. Kapsulas varētu būt labākas, jo apvalciņš vismaz neļauj piekļūt gaisam. Bet vai ēdienam ir jābūt safasētam kā medikamentam?
SpirulinaNord ir par veselīgu ēdienu šķīvī un ēšanu ar baudu!
Avoti:
- Effects of different drying methods on C-phycocyanin content of Spirulina platensis powder, 2017, B. Güroy et al.
- Drying and Quality of Microalgal Powders for Human Alimentation, 2019, F.F.Neves et al.
- Beta-carotene studies in Spirulina, 1991, C.V.Seshadri et.al.
- Biochemical and physical criteria of spirulina after different drying processes, 2004, H.Desmorieux and F. Hernandez